پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

حجت الاسلام والمسلمین نواب:زائران آثار زیارت اربعین را در تمام مراحل زندگی‌شان ماندگار کنند

حجت الاسلام والمسلمین نواب:زائران آثار زیارت اربعین را در تمام مراحل زندگی‌شان ماندگار کنند
سرپرست حجاج ایرانی در سخنانی در جمع زائران ایرانی در حرم علوی با بیان اینکه زیارت اربعین ثواب فراوان دارد، خواستار حفظ و مراقبت این آثار در تمامی مراحل زندگی زائران شد و برای ماندگاری آن راهکارهائی ارائه کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از بعثه مقام معظم رهبری؛
حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت،‌ شامگاه جمعه (19 مهرماه) در جمع زائران ایرانی حاضر در صحن حضرت فاطمه زهرا (س) سخنرانی کرد و ویژگی های کتاب ارزشمند نهج البلاغه را برشمرد.

وی گفت: نهج البلاغه کتاب زندگی است‌ و میراث ماندگار امیرمومنان حضرت علی (ع) به شمار می‌آید؛ از این‌رو وجود این کتاب گوهربار در هر خانه یک ضرورت است.

وی استفاده از کلمات قصار و گهربار غررالحکم و درالحکم را بسیار مهم دانست و افزود: اگر عشق به امام حسین (ع) و امیرمومنان (ع) در وجود ما باشد،‌ زندگی ما بسیار نورانی و ماندگار خواهد بود، از این‌رو تلاش کنیم تا همیشه زندگی ما با عمل به آموزه‌های اهل‌بیت (علیهم السلام) نورانی شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه زیارت اربعین ثواب فراوان دارد، یادآور شد: مراقبت کنیم که این زیارت برای ما ماندگار شود و برای ماندگاری آن راهکارهای زیادی وجود دارد که اگر آن‌ها را رعایت کنیم،‌ همیشه این گوهر گرانبها حفظ خواهد شد.

وی تصریح کرد: در اربعین باید خودمان را بسازیم و برای خودسازی نیاز به مراقبت، بذل و بخشش، ارتباط و رفاقت و ممنوعیت در غیبت را در دستور کار اخلاقی خود قرار دهیم، بنابراین مسئولیت شناس باشیم و بعنوان پیرو امام حسین (ع) باید به دنبال خیرخواهی مردم باشیم تا در راه امام حسین (ع) قرار بگیریم.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.