پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

پیوست فرهنگی در طرح توسعه حرم ائمه اطهار ضروری است

پیوست فرهنگی در طرح توسعه حرم ائمه اطهار ضروری است
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در حاشیه بازدید از طرح توسعه حرم حسینی،‌پیوست فرهنگی در طرح توسعه حرم ائمه اطهار علیهم السلام را ضروری خواند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از بعثه مقام معظم رهبری؛ حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در پنجمین روز سفر به عتبات‌ در کربلای معلا حرم حضرت سیدالشهدا (ع) را زیارت کردند و سپس از صحن عقیله بنی هاشم و طرح توسعه حرم امام حسین (ع) بازدید و در جریان آخرین روند فعالیت های اجرایی آن قرار گرفتند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در جریان بازدید از صحن عقیله بنی هاشم گفت: این طرح بسیار ارزشمند و برای شیعه اثری ماندگار است و برای حفظ و ماندگای این طرح باید کاری اساسی انجام داد تا در طول تاریخ ثبت و ضبط شود.

وی موسوعه نویسی طرح توسعه را برای ماندگاری این طرح پیشنهاد کرد و یادآور شد: اگر به صورت روزانه مراحل بازسازی و توسعه حرم امام حسین (ع) مکتوب و منتشر شود، این آثار ماندگاری بیشتری خواهند داشت و آیندگان نیز می توانند از این طرح ها الگوبرداری کنند.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه هرکاری نیاز به پیوست فرهنگی دارد تا آن اثر ماندگار شود،‌ افزود: نباید پیوست فرهنگی در این طرح مغفول واقع شود، شیوه های مختلفی برای این کار وجود دارد که می توان با بهره گیری از الگوهای مختلف این پیوست فرهنگی را در طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع) انجام داد.

وی استفاده از احادیث گهربار حضرت سیدالشهدا (ع) در طرح توسعه حرم آن حضرت را لازم دانست و تاکید کرد: گرچه سخنان و احادیث امام حسین (ع) از نظر تعداد زیاد نیست، اما همین احادیث بسیار پربار، روحبخش و اثر ماندگاری در انسان دارد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.