پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت : ارائه یک میلیون و137 هزار خدمت پزشکی – درمانی درعراق/آمار زوار بازگشتی چند برابر ورودیها به عراق است

رئیس سازمان حج و زیارت : ارائه یک میلیون و137 هزار خدمت پزشکی – درمانی درعراق/آمار زوار بازگشتی چند برابر ورودیها به عراق است

رئیس سازمان حج وزیارت اعلام کرد : طی 10 روز اخیر یک میلیون و 137 هزارو 650 خدمت بهداشتی – درمانی به زائران اربعین حسینی در عراق ارائه شده است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ علی رضا رشیدیان در این زمینه افزود : طی 5 روز گذشته به طور متوسط به 200 هزار نفر خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده است.
وی عنوان کرد : بر اساس تفاهمی که با جمعیت هلال احمر شده هم اکنون مرکز پزشکی در مجموع ۲۲ درمانگاه فعال در عراق دارد که خدمات بهداشتی ، درمانی مختلفی از ویزیت،اندازه گیری فشار خون، تست قند خون، تزریقات، پانسمان بخیه، سرم تراپی، اکسیژن تراپی، گچ، آتل، تحویل دارو و مانند آن انجام می دهد.
وی عنوان کرد : در مواردی که امکانات لازم را ندارد و بیمار نیاز به خدمات پزشکی پیشرفته تری داشته باشد نیز نسبت به اعزام بیمار به بیمارستانهای عراق و یا ایران اقدام می کنند.
وی اظهار کرد : اورژانس هم حضور موثری در این حوزه داردو حتی در ورودی های مرز به عراق هم با توجه به شرایط خاص پایانه مرزی مهران، اهتمام ویژه ای برای خدمات دهی مناسب به زائران شد.
وی گفت : ضمن آنکه با توجه به حجم بالای زائرین ورودی به عراق و نیاز خدمات رسانی بیشتر ؛ اورژانس درمرز خدمات خوبی ارائه کرد چنانکه در مرز زرباطیه( ورودی از مرز مهران ) با اوج گرفتن خروجی از کشور در داخل خاک عراق سه پایگاه اورژانس با آمبولانس مجهز و نصب چادر استقرار یافت و خدمات رسانی به زائران را انجام می دهد.

*خروج زائران از عراق چندین برابر ورودی هاست

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه با بیان اینکه هم اینک خروج زائران ایرانی از عراق روند منطقی دارد ، گفت : در حال حاضر آمار زائران بازگشتی به کشور چندین برابر زوار ایرانی است که به خاک عراق وارد می شوند.
وی اظهار کرد : بر اساس آمارها فقط طی 24 ساعت گذشته 293هزار و 659 نفر از زائران ایرانی از 4 مرزی زمینی ونیز مرز هوایی به کشور بازگشته اند که 164 هزار و 916 نفر آنان از مرز مهران وارد کشور شده اند.
وی افزود : این در حالی است که کل زوار اربعینی که در روز گذشته از کشورمان به عراق وارد شده اند 67 هزار و 555 نفر بوده است.
وی تصریح کرد : در مجموع بر اساس آمار از ابتدای ماه صفر تا ساعت هشت صبح امروز(18 ماه صفر) 3 میلیون زائر ایرانی وارد عراق شده اند و تا کنون یک میلیون و 578 هزار و 416 نفر معادل نیمی از زائران به کشور بازگشته اند.
وی با بیان اینکه روند ورود زائران ایرانی اربعین حسینی (ع) به عراق کاهش و خروجی شتاب گرفته است ، افزود : از کل ورودی ها یک میلیون و 684 هزار نفراز مرز مهران ، 732هزار و 897 نفر از شلمچه ، 344هزار و 667 نفر چذابه و 139 هزار و 500 نفر هم از مرز خسروی به عراق وارد شده اند.
وی افزود : آمار زائرانی که طی این مدت از طریق مرز هوایی عازم کربلای معلی شدند نیز 95 هزار و 490 نفر بوده است.
رشیدیان در ادامه با اشاره به آمار زائران بازگشتی به کشور هم ادامه داد : همچنین از رقم بیش از یک میلیون و 578 هزار زائری که تا کنون به کشور برگشته اند ، 866 هزار نفر آنان از طریق مرز مهران به ایران وارد شده اند.
وی عنوان کرد : بازگشتی ها به کشور از مرز شلمچه 454 هزار نفر ، چذابه 162 هزار نفر و خسروی 37 هزار نفر بوده و از مرز هوای هم 58 هزار و 831 نفر وارد کشور شدند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.