پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

ارائه 1.5 میلیون خدمت پزشکی – درمانی به زائران اربعین و ارجاع 796 بیمار به بیمارستانهای عراق

ارائه 1.5 میلیون خدمت پزشکی – درمانی به زائران اربعین و ارجاع 796 بیمار به بیمارستانهای عراق

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد : طی کمتر از 10 روز گذشته بیش از یک میلیون و 492 هزارو 500 خدمت پزشکی – درمانی به زائران اباعبدالله در عراق ارائه شده است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی سازمان حج و زیارت به نقل از علی رضا رشیدیان ؛ این خدمات در بخش های مختلف از ویزیت ، تزریقات ، اندازه گیری فشار خون و قند خون ، پانسمان ، نوار قلب ، بخیه ، سرم تراپی و غیره ارائه شده است.
 وی عنوان کرد : در این میان بخشی از بیماران که نیاز به خدمات درمانی و امکانات پزشکی بیشتر و خاص داشتند به بیمارستان های عراق اعزام شدند که این تعداد شامل 796 زائر بوده است.
 وی گفت : همچنین 113 نفر از زائران هم برای ادامه خدمات درمانی به داخل کشور منتقل شده اند.
وی تصریح کرد : خدمات رسانی مرکز پزشکی هلال احمر همچنان به زائران در عراق ادامه دارد ضمن آنکه این خدمات به تناسب بازگشت زائران به مرور به سمت مرزها شیفت داده می شود.
 رشیدیان تصریح کرد : در عین حال هم اکنون در مرزها هم خودروهای مجهز اورژانس با خدمات پزشکی و درمانی در آن سوی مرزمهران در زرباطیه داخل خاک عراق و نیز مرزهای خسروی و چذابه و شلمچه مستقر هستند و با افزایش بازگشت زائران بر این مجموعه های خدماتی افزوده می شود.
 وی عنوان کرد : طی روزهای اخیر موج بازگشت زائران اربعین به کشور شدت یافته و امروز مرز زرباطیه عراق به موازات مرز مهران مملو از جمعیت زائران بازگشتی است ودر سایر مرزها هم آمار بازگشتی ها روند فزاینده ای دارد.

فاطمه یوسفی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.