پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معاون اول رییس جمهور در دیدار با استاندار نجف:

مراسم اربعین نمایش دوستی، همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است

مراسم اربعین نمایش دوستی، همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است
معاون اول رییس جمهور با اشاره به روابط مستحکم دو کشور و دو ملت، بر نقش مراسم معنوی راهپیمایی اربعین در افزایش تفاهم و دوستی ایران و عراق یاد کرد و گفت: حضور میلیون‌ها عاشق امام حسین (ع) از مذاهب و ادیان و کشور‌های مختلف در یک مقطع زمانی کوتاه نمایش دوستی، همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت؛ اسحاق جهانگيري امروز شنبه در ديدار با «لؤی الیاسری» استاندار نجف اشرف،‌ ضمن قدردانی از مراجع بزرگ تقلید نجف و مقامات عراقی در میزبانی از بیش از ۳ میلیون زائر ايراني، ‌اظهار کرد: میزبانی از این تعداد زائر با توجه به برخی کاستی ها در زیرساخت ها کار دشواری است و دولت و مردم ایران از مهمانوازی دولت و ملت عراق تشکر می کنند.

وي با بیان اینکه دولت ایران برای رفع مشکلات و موانع برگزاری بهتر مراسم راهپیمایی اربعین از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد،‌گفت: ممکن است در مراسمی با این عظمت برخی کاستی ها نیز وجود داشته باشد اما روند خدمت رساني هر سال بهتر شده است.

استاندار نجف نيز در اين ديدار با اشاره به اينكه مردم عراق و شهر نجف افتخار مي كنند كه ميزبان زائران امام حسين (ع) به ويژه زائران ايراني و معاون اول رييس جمهور ايران هستند، گفت: اربعين نقش بسزايي در تحكيم روابط دو كشور و دو ملت ایفا کرده و باید برای ارتقای مناسبات فیمابین از همه ظرفیت ها بهره گرفت.
وي افزود: زائران ايراني در ايام اربعين با رعايت عالي ترين مسائل قانوني و انضباطي زيارت خود را انجام دادند كه ما از آنها تشكر مي كنيم.
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور امروز شنبه به منظور شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی ، وارد نجف اشرف شد