پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معاون اول رییس جمهور در حاشیه راهپیمایی اربعین حسینی؛

اربعین به یک رسانه اجتماعی برای انتشار پیام نهضت عاشورا مبدل شده است

اربعین به یک رسانه اجتماعی برای انتشار پیام نهضت عاشورا مبدل شده است
معاون اول رییس جمهور گفت: راهپیمایی اربعین که هر سال باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود به پدیده و تجربه‌ای نوین از نماد‌های جهان اسلام در پیگیری آرمان ظلم ستیزی، آزادی، آزادی خواهی و آزادگی مبدل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ اسحاق جهانگیری ظهر امروز(شنبه) در جریان سفر به عراق و شرکت در گردهمایی بزرگ اربعین، در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت اربعین حسینی، هدف از سفر خود را شرکت در مراسم دینی و مذهبی اربعین،‌ عرض ارادت به ساحت مقدس ائمه اطهار (ع) و اعلام حمایت و همراهی دولت ایران از زائران ایرانی و عاشقان امام حسین(ع) عنوان کرد و افزود: میزبانی شایسته از میلیون ها زائر امام حسین (ع) با وجود همه کمبودها کار بزرگی است و باید از این مهمان نوازی و تدارک امکانات و امنیت تشکر و قدردانی کرد.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: دولت و مردم عراق میزبانان خوبی هستند و بايد از همه موكب داران و مردم این کشور كه در مسیر نجف به کربلا تمام دارایی خود را خالصانه در اختیار زائرین قرار می دهند قدرداني كرد.

وی با مقایسه تعداد زائران و افرادی که در این تجمع عظیم شرکت می کنند، خاطرنشان کرد: ظرف ده سال اخير تعداد ایرانیانی که از مرزهای جمهوری اسلامی وارد عراق شده اند از ۵۰ هزار نفر به بیش از ۳ میلیون و پانصد هزار نفر تبديل شده است و اين روند ادامه خواهد داشت.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به حضور چشمگیر مردم عراق در پذیرایی از زوار، گفت: مدیریت و رسیدگی به چنین اجتماع بزرگی فراتر از ظرفیت و توان دولتهاست و گردهمایی اربعین اتفاقی استثنايي در جهان است. وي با بيان اينكه اربعين امروز به يك رسانه اجتماعي تبدبل شده است گفت: با وجود همه مقاومتها براي شنيده نشدن پيام عاشورا امروز هر زائر به يك رسانه اجتماعي تبديل شده و منادي پيام ظلم ستيزي و آزادي خواهي امام حسين(ع) است.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.