پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همت مضاعف سازمان حج و زیارت در ارائه خدمت به زائران اربعین قدردانی کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همت مضاعف سازمان حج و زیارت در ارائه خدمت به زائران اربعین قدردانی کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان بازدید از ستاد مرکزی واحد امداد گمشدگان و راهنمایان زائر، از سازمان حج و زیارت و همت مضاعف این مجموعه و نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری برای ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی قدردانی کرد.
به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان حج و زیارت ؛ سید عباس صالحی در سفری غیر منتظره به عراق ضمن بازدید از این ستاد با رئیس سازمان حج و زیارت هم دیدار و گفت و گو کرد و طی آن گفت : حضور رئیس سازمان حج و زیارت و نماینده ولی فقیه در امور حجاج در این ایام در عراق برای هدایت ونظارت مستقیم بر اقدامات محوله با استفاده از ظرفیت های در اختیار نتیجه همت مضاعف سازمان حج و زیارت برای ورود جدی تر در خدمت به زائران اربعین است.

وی با بیان اینکه امسال سازمان حج و زیارت با ظرفیت بیشتر و در سطح گسترده ای برای خدمات دهی به زوار اربعین ورود یافته است ، اظهار کرد : موضوع آسیب شناسی اربعین همانند آنچه که در بحث حج تمتع انجام می دهید می تواند به بهبود وارتقا خدمات و برنامه ریزی بهتر بیانجامد.

رئیس سازمان حج و زیارت هم در این دیدار گزارشی از عملکرد و اقدامات سازمان حج و زیارت در زمینه سامانه سماح و ثبت نام زائران تا خدمات بیمه ای و نظارت بر امداد و خدمات پزشکی و نیز راهنمایان زائر که امسال به این سازمان محول شده بود، ارائه داد.

علی رضا رشیدیان در موضوع عملکرد و فعالیت ستاد امداد گمشدگان وراهنمایان زائر توضیح داد و گفت : این ستاد در شهرهای مختلف اعم از کربلا ، نجف ، سامرا و کاظمین و 4 محور مرزی مهران ، شلمچه ، چذابه و خسروی حضور و فعالیت دارد.

وی عنوان کرد : در این ستاد تلاش شده هم ظرفیت و توان بخش های مردمی در این حوزه که چند هزار نفر هستند را به کمک آورده و هم در کنار سامانه مصباح ، سامانه های راهنمای زائر مردمی هم در ستاد به صورت منسجم و هماهنگ شود تا توان خدمت رسانی افزایش یابد.

وی عنوان کرد : در واقع ظرفیت های مردمی اعم از توان انسانی و نرم افزاری در کنار توان سازمان با هم به کار گرفته شد و نتیجه خوبی هم در خدمت به زائران در بر داشت.

وی همچنین در بحث خدمات بیمه ای به زائران و نیز بهداشتی ودرمانی جمعیت هلال احمر طی این مدت در عراق و نیز مرزهای کشور تحت نظارت سازمان حج و زیارت به زائران ارائه داده است هم مباحثی را طرح کرد و گفت : حتی با توجه به نیاز و ضرورت بخشی از ظرفیت اورژانس در مرز متمرکز شد تا خدمات لازم را به زائران ارائه دهد.

رشیدیان ادامه داد : در واقع تلاش شد از همه توان و ظرفیت برای خدمت رسانی به زوار اربعین بهره گرفته شود .

وی عنوان کرد :بعد از اتمام این عملیات و مراسم اربعین هم همانند حج تمتع ،آسیب شناسی عملیات اربعین وتمرکز بیشتر در بحث هماهنگی ها در داخل عراق و نیز برنامه ریزی بهتر و منسجم تر در داخل از ثبت نام تا حرکت و تردد در مرز و غیره هم در دستور کار است تا سال بعد با عملکردی بهتر هماهنگ تر و خدماتی مطلوبتر بتوانیم وارد عرصه خدمت رسانی شویم .
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.