پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج وزیارت در دیدار استاندار کرمانشاه:

بازگشت پلکانی زائران اربعین به کشور تاثیر مثبتی به دنبال داشت

بازگشت پلکانی زائران اربعین به کشور تاثیر مثبتی به دنبال داشت
رئیس سازمان حج وزیارت در دیدار استاندار کرمانشاه حضور میلیونی و با آرامش و امنیت زائران اربعین حسینی را به مثابه یک همایش زیبا و معنوی در اندازه جهانی دانست و گفت: بازگشت به موقع و پلکانی زائران تاثیر مثبتی در فرایند برگشت به دنبال داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ آقای علی رضا رشیدیان که در طول موسم اربعین حسینی به منظور مدیریت بر انجام وظایف محوله به سازمان حج و زیارت و بررسی چگونگی ارائه خدمات در کشور عراق حضور داشت، در بازگشت به کشور با آقای هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه دیدار و گفت و گو کرد.

استاندار کرمانشاه در این دیدار به بازگشایی مرز خسروی در موسم اربعین اشاره کرد و گفت: در مجموع روند تردد زائران از این پایانه مرزی به خوبی انجام پذیرفت که امیدواریم در سالهای آتی شاهد بهتر شدن وضعیت تردد از این مرز باشیم.

وی همچنین پیشنهاد کرد که بعد از ایام اربعین، کاروانهای سازمان حج وزیارت برای تردد رفت یا برگشت، از این پایانه مرزی نیز استفاده نمایند.

آقای علی رضا رشیدیان هم در این دیدار تصریح کرد : قرار است تا در دیگر ایام نیز از ظرفیت مرز خسروی برای تردد زائران عتبات بهره بگیریم.تردد از مرز خسروی به نفع زائران است و موجب عدم اتلاف وقت آنها می شود.که البته این مهم منوط به تایید و تداوم امنیت پایدار در این مسیر توسط مسئولان عراقی است.
رشیدیان با اشاره به حضور میلیونی زائران در عراق و عدم گنجایش زیرساخت های عراق برای حضور تجمیعی چنین حجم جمعیتی گفت: باید در سال آینده به این سمت برویم که برای شروع اعزام ها، ورود و خروج زائران، مسیر تردد و مدت اقامت آنها در عراق با همکاری خود مردم و بهره گیری از ظرفیت های دستگاهها و مسئولان داخلی و عراقی زمانبندی انجام گیرد تا شاهد خدمات مناسب تری باشیم.

وی افزود : امسال با توجه به حجم پرشمار جمعیت زائران، به آنها توصیه کردیم که بازگشت خود به کشور را به آخرین ساعات اربعین موکول نکنند و بعد از زیارت سریعتر به کشور بازگردند که این اهتمام زائران و بازگشت پلکانی آنها تاثیر مثبتی در کنترل جمعیت در بازگشت به کشور را به دنبال داشت تا در روزهای آخر با حجم سنگین بازگشت زائران به کشور در مرزها و مسیرها مواجه نشویم.

رئیس سازمان حج وزیارت با بیان اینکه بیش از 30درصد جمعیت امسال زائران ایرانی را بانوان تشکیل داده بودند، گفت: باید در سالهای آتی برای ارتقا کیفیت خدمات به بانوان برنامه ریزی و تخصیص امکانات بیشتری چه در خدمات بین راهی و چه اقامتی داشته باشیم .

رشیدیان با بیان اینکه نه تنها زائران ایرانی و عراقی بلکه از بسیاری کشورهای دنیا در ایام اربعین به عتبات عالیات سفر کردند گفت:این حضور میلیونی زائران یک همایش زیبا، انسانی و معنوی را در اوج آرامش و امنیت رقم زد .

وی با بیان اینکه اهل تشیع، اهل سنت و اهل کتاب در ایام اربعین حضور یافتند، گفت: اربعین ظرفیت های زیادی در خود دارد که می توان از آن در جهت ارتقا فرهنگ، معنویت و توسعه فرهنگ عاشورایی استفاده کرد؛ همچنین می توان از ظرفیت اربعین برای تعاملات میان مسلمانان در حوزه مسائل و مشکلات جهان اسلام بهره گرفت.
وی در پایان از تمامی دست اندرکاران و خادمان زائران اربعین حسینی اعم از ملت و دولت و خادمان عتبات عالیات در عراق و خادمان و مواکب و گروههای مردمی ایرانی ، مسئولان ستاد مرکزی اربعین وزارت کشور و سازمانها و نهادها و خاصاً استانداریهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان و سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در عراق و کنسولگریها در عراق قدردانی کرد.
استاندار کرمانشاه نیز از زحمات تمامی خادمان و خدمات صورت گرفته تمامی دستگاه‌ها و سازمان حج وزیارت قدردانی کرد .
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.