پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

بیانیه بعثه و سازمان حج به مناسبت 9 دی؛

حرکت عظیم روز نهم دی ماه حجت را بر همه تمام کرد

حرکت عظیم روز نهم دی ماه حجت را بر همه تمام کرد
به مناسبت فرا رسیدن سالروز حماسه نهم دی‌ماه، بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بیانیه ای مشترک صادر و در آن وحدت و انسجام ملی در پرتو روشنگری و رهنمودهای هوشمندانه ولایت فقیه را رمز عبور از آن گردنه تاریخی و پیچ خطرناک توصیف کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ متن بیانیه مشترک بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بمناسبت 9 دی به این شرح است:

بسمه تعالی

یک دهه پیش رخدادی بزرگ و تاریخ‌ ساز تحت عنوان «حماسه 9 دی» توجه جهانیان را به خود جلب کرد و آنها را در تفکری عمیق فرو برد؛ رخدادی که صفحه ای از تقویم ملی کشورمان را نیز با نام «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» به خود اختصاص داده است.

در فضای پساانتخابات سال 1388، بستر برای فتنه انگیزی در داخل و مداخلات خارجی فراهم شد تا دشمنان با بهره گیری از تکنیک های مختلف از جنگ نرم و جوسازی رسانه ای گرفته تا حضور در اغتشاشات، اهداف شوم خود را دنبال کنند؛ غافل از اینکه «دست خدا بالاى دست آنها است» (یَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَیْدِیهِم).

روز 9 دی و حضور میلیون ها نفر از هموطنان با هدف پاسخگویی به توطئه برنامه ریزی شده دشمنان و گمراهی عده ای فریب خورده اما آزمونی بزرگ و در عین حال آموزنده بود؛ آزمونی که از بصیرت، هوشمندی، ولایت مداری و دشمن شناسی ملت ایران حکایت کرد. مردم با تکیه بر رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب و تعالیم اسلام، توطئه ای را خنثی کردند که می توانست در هر کشور دیگری به بحران جدی منجر شود. بنابراین وحدت و انسجام ملی در پرتو روشنگری و رهنمودهای هوشمندانه ولایت فقیه، رمز عبور از آن گردنه تاریخی و پیچ خطرناک بود.

امسال نیز در حالی سالروز حماسه شکوهمند نهم دی ماه فرا می رسد که در آستانه آن، دشمنان با بهره گیری از ابزارهای مختلف و بهانه کردن سهمیه بندی بنزین، بار دیگر شانس خود را برای تضعیف جمهوری اسلامی ایران آزمودند؛ تیری که بار دیگر به سد مستحکم امت اسلامی خورد و کمانه آن خانه عنکبوتی دشمنان را در هم نوردید و نشان داد «جمهوریت» و «اسلامیت» به عنوان دو رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی همواره همپیوند و یکسو عمل می کنند.

افزون بر آن، به دنبال اغتشاشات آبان ماه بار دیگر ملت راه خود را از فتنه گران و ستیزه جویان جدا کرد و مردم با حضور در شهرهای مختلف کشور از اهداف و رفتار خرابکارانه آشوبگران و اغتشاشگران اعلام برائت کردند؛ رخدادی که نشان داد تنگناهای اقتصادی تحمیلی آمریکا، تبلیغات هدفمند رسانه ای محور عبری- غربی و عربی مانع از حضور مردم در بزنگاه های تاریخی نخواهد شد. این پیامی آشکار برای دشمنان است تا به اقتدار و استحکام نظام جمهوری اسلامی به عنوان جزیره ای باثبات در منطقه ناامن و بی ثبات خاورمیانه پی برند.

کارکنان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت ضمن گرامیداشت این روز بزرگ، نصب العین قرار دادن رهنمودهای خردمندانه مقام معظم رهبری را در برهه های دشوار توصیه کرده و عموم را به تداوم همدلی و انسجام دعوت می نمایند؛ عناصری که بی تردید نقش تعیین کننده ای در خنثی سازی توطئه های مداوم و مکرر دشمنان دارد.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.