پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

تاکید بر استفاده از ظرفیت دفاتر زیارتی در حوزه حج و زیارت/ضرورت آموزش برای کارکنان، کارگزاران و زائران

تاکید بر استفاده از ظرفیت دفاتر زیارتی در حوزه حج و زیارت/ضرورت آموزش برای کارکنان، کارگزاران و زائران
بیست و ششمین جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان حج و زیارت به ریاست آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ آقای علی رضا رشیدیان این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه، جان باختن تعدادی از هموطنان در کرمان طی مراسم تشییع جنازه پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین جان باختن تعدادی از هموطنان در پی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی را تسلیت گفت.

وی همچنین یاد و خاطره سردار سرافراز اسلام و جمهوری اسلامی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای گرانقدر اقدام تروریستی اخیر امریکا را گرامی داشت و از ضربه مناسبی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیروهای امریکایی در عراق زده است، تشکر و قدردانی کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه با اشاره به اصلاح صورت گرفته در ساختار سازمان حج و زیارت بر پویایی هرچه بیشتر سازمان و کارکنان در حوزه های مختلف تاکید کرد و گفت: کار در حوزه حج و زیارت بر اساس انگیزه عقیدتی انجام می گیرد و کارمندان این سازمان بر اساس انگیزه های درونی به خدمت می پردازند.

وی با ابراز امیدواری در خصوص اینکه ساختار جدید سازمان موجب افزایش کارامدی و توانمندی بیشتر شود، گفت: امیدواریم با توجه به این ساختار جدید و هدف گزاریها و برنامه ریزی های صورت گرفته، هیچ کدام حوزه های خدمتی در راستای ارتقای کیفیت خدمت مغفول نماند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نباید در برنامه ریزی های جدید به فرآیندهای سنتی اصرار بورزیم، تصریح کرد: باید بر اساس نیازسنجی و هدف گزاری برنامه ریزی صورت گرفته بنا به وظایف و استفاده از نیروها و امکانات بپردازیم؛ ضمن اینکه معاونان و مدیریت های محترم باید فضایی ایجاد کنند که از ظرفیت افراد صاحب نظر و ایده استفاده بیشتری نمایند.

رشیدیان همچنین بر ضرورت ارتقای کارآمدی با گسترش آموزش در سطوح کارکنان، کارگزاران و زائران تاکید کرد و گفت: اموزش در سه سطح ذکر شده از الزامات محسوب می شود و باید توجه جدی به آن صورت پذیرد.

وی در ادامه به موضوع دفاتر زیارتی و ضرورت ایجاد فضای مناسبتر برای فعالیتهای آنان و هدایت صحیح آنها تاکید کرد و گفت: باید به دفاتر زیارتی به عنوان حوزه جدی در برون سپاری کارهای حج و زیارت عنایت شود و با هدایت مناسب از نقش آفرینی و ظرفیت آنها در حوزه های حج و زیارت استفاده گردد.

در ادامه، اعضای جلسه گزارشی از عملکرد ادارات زیر مجموعه خود ارائه کردند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.